Super User

Super User

czwartek, 04 kwiecień 2019 10:17

Czytanie Jeżycjady

W marcu braliśmy udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.

środa, 10 październik 2018 05:24

Pierwszaki poznają bibliotekę

Kolejna już klasa odwiedziła nas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o bibliotece.

Pani Hanna Klarkowska przeprowadziła lekcję dla dzieci z klasy I b szkoły podstawowej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem.

Kolejne klasy piąte z ZS w Dąbrowie Chełmińskiej odwiedziły nas w ramach lekcji bibliotecznych.

Uczniowie zapoznali się z możliwościami, jakie daje system informatyczny SOWA stosowany w naszej bibliotece.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 05:18

Poznajemy zasoby biblioteki

Pani Hanna Klarkowska przeprowadziła lekcję dla dzieci z klasy II b szkoły podstawowej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem.

W dniu 8 września zaprosiliśmy mieszkańców gminy na Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

 Spotkaliśmy się w parku wiejskim, gdzie przedstawiciele szkół i instytucji gminnych a także nasi czytelnicy mieli okazję głośno czytać wybrane fragmenty utworu. Pani Beata Adamiec z biblioteki szkolnej w Ostromecku przygotowała i odczytała ciekawostki z życia pisarza.

Uczestnicy akcji złożyli podpisy w specjalnym, okolicznościowym wydaniu „Przedwiośnia”.

środa, 05 wrzesień 2018 05:12

Klasa czwarta w bibliotece

Ledwie rozpoczął się rok szkolny a my już mieliśmy wizytę uczniów z klasy IVc.

Obejrzeli pomieszczenia biblioteki oraz zapoznali się z lekturami obowiązkowymi. Wysłuchali również fragmentów "Dynastii Miziołków" przeczytanych przez p. Aretę Łanoch-Rewińską.

sobota, 18 sierpień 2018 05:10

Dożynki gminne

My również uczestniczyliśmy w dożynkach gminnych w Otowicach.

Stoisko biblioteki prowadziły panie bibliotekarki: Hanna Klarkowska z GBP oraz Joanna Rutkowska z biblioteki szkolnej ZS im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.

Zorganizowany przez nas kiermasz taniej książki cieszył się dużym powodzeniem. Pozyskane ze sprzedaży książek środki zasilą m.in. fundusz na zakup nowych pozycji do naszego księgozbioru.

środa, 20 czerwiec 2018 05:08

Wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa

W ramach lekcji "Historia książki" uczniowie klas V-VII uczestniczyli w zorganizowanej przez naszą bibliotekę wycieczce do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

W drodze do muzeum pani Anna Wilska rozdała uczniom materiały dotyczące historii książki, których lektura bardzo przydała się podczas warsztatów.

Uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać w dowcipny sposób opowiedzianej historii piśmiennictwa i drukarstwa, ale również wziąć udział w warsztatach papierniczo-drukarskich (pisanie piórem i atramentem, drukowanie na starej żelaznej prasie, czerpanie papieru). Na koniec pobytu w muzeum można było zaopatrzyć się pamiątki związane z muzeum.

Było bardzo ciekawie. Gorąco polecamy!

http://muzeum.grebocin.pl/

sobota, 09 czerwiec 2018 05:06

Noc Bibliotek 2018

W sobotę 9 czerwca na terenie OSP Dąbrowa Chełmińska odbyła się impreza zorganizowana przez bibliotekę w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji: pokazy kina sferycznego, kiermasz taniej książki, plenerowe czytanie książek, warsztaty plastyczne (każdy uczestnik mógł m.in. własnoręcznie wykonać zakładkę do książki), malowanie twarzy, puszczanie baniek, przejażdżki motocyklem trójkołowym oraz ognisko z kiełbaskami.

Do współpracy zaprosiliśmy bibliotekę szkolną z Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Pomocą służyli również strażacy, na których terenie impreza się odbywała.

poniedziałek, 04 czerwiec 2018 05:49

Czytamy w przedszkolu

Dni 02-10.06.2018 to XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. O włączenie się do akcji organizowanej przez przedszkole w Dąbrowie Chełmińskiej poproszono również nas.

W poniedziałek 04.06 pani Anna Wilska czytała dzieciom wiersze polskich poetów oraz "Gruffala" Julii Donaldson.