wtorek, 01 grudzień 2020 09:29

Zasady korzystania z biblioteki od 01.12.2020 r.

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI od dnia 01.12.2020 r.:

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. przywracamy możliwość wejścia do budynku biblioteki oraz wykonywanie usług ksero i wydruku (wyłącznie dokumenty przesłane mailowo).

Wprowadzamy ograniczenia w limicie osób – jednocześnie do biblioteki może wejść 1 osoba.

• Osoby wchodzące do biblioteki zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa oraz do dezynfekcji rąk.
  • Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.
  • Wskazane jest zamawianie książek telefoniczne, drogą mailową lub przez katalog online.
  • Zostaje zwiększony limit wypożyczeń do 10 książek/ audiobooków.
  • W pierwszej kolejności obsługiwane są osoby odbierające zarezerwowane pozycje.
  • Aby skrócić czas pobytu w bibliotece, osoby nieposiadające karty bibliotecznej zobowiązane są w pierwszej kolejności do zdalnej rejestracji konta bibliotecznego (opcja ZAREJESTRUJ SIĘ w katalogu online).
  • Terminy zwrotów zbiorów nieprzeterminowanych, tj. których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia bibliotek, zostały automatycznie przedłużone do 14.12.2020 r.
  • Systemowe naliczanie opłat regulaminowych za przetrzymanie dokumentów jest wstrzymane od 7 listopada do 14 grudnia 2020 r.
  • Zwracane książki podlegają 3-dniowej kwarantannie.