poniedziałek, 19 październik 2020 06:10

Zasady korzystania z biblioteki w czerwonej strefie - od 19.10.2020 r.

Szanowni Czytelnicy,

W związku z opublikowanym przez Ministra Zdrowia komunikatem dotyczącym ustanowienia na terenie powiatu bydgoskiego czerwonej strefy zagrożenia, od dnia 19 października 2020 r. do odwołania wprowadzam następujące zasady funkcjonowania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Chełmińskiej:

1. Biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczalni. Czytelnia nie jest udostępniona dla czytelników.
  2. Brak możliwości wolnego dostępu do półek. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie przez Czytelnika listy książek do wypożyczenia i przesłanie do biblioteki przed odwiedzinami lub do składania zamówień zdalnie, przez konto czytelnika, mailem lub telefonicznie.
  3. W przypadku kolejki do stanowiska wypożyczalni obowiązkowe jest zachowanie odstępu około 2 metrów.
  4. KAŻDY CZYTELNIK WCHODZĄCY DO BIBLIOTEKI MA OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZKI LUB PRZYŁBICY.
  5. Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są trzydniowej kwarantannie. Sprawi to, że będą całkowicie bezpieczne.
  6. Nie udostępnia się czasopism, stanowisk komputerowych oraz zbiorów na miejscu.
  7. Nie organizuje się spotkań, imprez, warsztatów itp.
  8. Możliwe jest wykonanie usług ksero lub wydruku (z poczty bibliotecznej).

Anna Wilska

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej